Ako pripraviť nehnuteľnosť na predaj, aby ste ju mohli výhodne predať?

Ako pripraviť nehnuteľnosť na predaj

Ak práve predávate svoju nehnuteľnosť, tieto rady, ako pripraviť nehnuteľnosť na predaj, by sa vám mohli zísť…

V zahraničí je veľmi populárny, na Slovensku stále nedocenený. Ide o tzv. staging, resp. prípravu nehnuteľnosti na predaj. Prvý dojem totiž rozhoduje a navyše, skúsený odborník vie ukázať aj perspektívu vašej nehnuteľnosti tam, kde ste ju doteraz vy možno ani nevideli…

Styling interiéru ovplyvňuje cenu nehnuteľnosti a hlavne rýchlosť predaja.

Dobrý styling ukáže ako sa môžu využiť niektoré tzv. mŕtve zóny v interiéri, zbaví zbytočností, ktoré nie sú dôležité a vypichne tie, ktoré sú atraktívne. Myslí si to aj Monika Kmecová, ktorá poskytla pred časom rozhovor k téme 3 rady, ako predať svoju nehnuteľnosť výrazne lepšie vďaka stagingu,  pre Online magazín 40plus. V rozhovore sa vyjadrila k téme ako pripraviť nehnuteľnosť na predaj, ale aj k detailom, ktoré často, ako majitelia, nevnímame.

„Možno ste si to všimli aj na sebe, že veľakrát sa obklopujeme doplnkami, ktoré pre nás majú emocionálnu hodnotu. Ale majú takú hodnotu aj pre potencionálneho kupujúceho? Veru asi ani nie. Teda z najvyššou pravdepodobnosťou nie.

Budúci majiteľ vidí reálne na mieste už upravený interiér a dostáva z toho reálne pocity. Štatistiky hovoria, že pri dobrom stagingu /a so správnym predajom sa zvyčajne takéto nehnuteľnosti predávajú až o 10-20% drahšie, ako tie, ktoré nie sú upravené. Hlavne sa predajú rýchlejšie. A ešte jedno číslo. Až 27% kupujúcich je ochotných prehliadnuť prípadné nedostatky nehnuteľnosti keď je použitý staging.“ Hovorí Monika Kmecová.

Slováci zatiaľ tejto oblasti neholdujú. A nezmenila to ani pandémia. Ako pripraviť nehnuteľnosť na predaj?

Zamýšľali ste sa nad tým, že prečo je oblasť interiérového stylingu oproti zahraničiu v plienkach? Možno je to nedôvera, že niekto iný vie vystihnúť priestor lepšie ako majiteľ? Alebo je to iba to, že si povieme, keď niekto kúpiť chce, tak tonehnuteľnosť kúpi tak, ako to je? Slováci sa hlavne chcú vyvarovať nákadom a maximalizovať svoj zisk. Ale tak, ako to je aj v iných oblastiach, bez investície sa nedá očakávať profit. Je to normálne. 

Ak sa teda rozhodujete nehnuteľnosť predať, skúste si urobiť prieskum a oslovte dizajnéra. Možno stačí iba krátka konzultácia, ktorá vám ale pomôže radikálne posunúť možnosti pri predaji vašej nehnuteľnosti. 

Kde hľadať pomoc pri príprave interiéru na predaj?

Nám sa vo firme osvedčili služby interiérovej dizajnérky Jasny Opavskej. Jej dlhoročné skúsenosti a prehľad v oblasti bytového dizajnu dávajú klientom garanciu úspechu. Jasna sa skôr zameriava na interiérový dizajn pri kúpe nehnuteľnosti. Pokiaľ ale vieme, službe prípravy na predaj sa venovať chcela. Akurát na Slovensku nie je o túto službu záujem. Možno nám budúcnosť ukáže niečo iné.

Ak potrebujete poradiť pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti, sme tu pre vás.

Váš tím VALREA

 

Comments are disabled.