Ako si správne vybrať lokalitu vašej nehnuteľnosti a neobanovať ani časom?

Ako si správne vybrať lokalitu vašej nehnuteľnosti

Posledné dva roky nám nehnuteľnosti stúpajú. Ako si správne vybrať lokalitu vašej nehnuteľnosti a neobanovať ani časom?

Väčšina, ak nie všetci realitní agenti aj finanční poradcovia, vám potvrdia, že nekupujete len nehnuteľnosť. Kupujete najmä lokalitu. Ako sa teda pozerať na výber lokality? Lokalita totiž určí, aká bude hodnota vašej nehnuteľnosti aj o pár rokov. Keď sa vám teda stane, že kúpite v dobrej lokalite a po pár rokoch budete potrebovať predať, môžete len získať. Nestratíte.

Trendy lokality, kde sú dnes nehnuteľnosti už predražené…

Posledné dva roky nám nehnuteľnosti stúpajú. Veľa kupujú najmä ľudia, ktorí majú dobrý prístup k HYPO a stabilnú prácu. Alebo chú investovať. Niekedy, zdá sa, akoby neexistoval žiadny iný finančný nástroj na udržanie a zveľadenie majetku.

Slováci jednoducho nehnuteľnosti milujú, a ako vyplýva z našej praxe, tak sa tohto trendu len tak ľahko nezbavíme.

Ako teda vybrať správnu lokalitu v dobe rastu cien? Je to samozrejme výzva, ale dá sa to…

  • Pozrite sa na pozemky, ktoré sú v širšom centre. Hľadajte najmä také, kde nič ešte nestojí, ale územno plánovacia informácia hovorí, že v budúcnosti sa s lokalitou počíta
  • Pozrite sa na možnosti budovania infraštruktúry, ale aj firiem nadosah (aj z hľadiska odhadov do budúcnosti)  – ak budete chcieť nehnuteľnosť prenajímať, niekedy je totiž lepšie z hľadiska návratnosti kapitálu vlastniť byt v Nitre, ako v centre Bratislavy…
  • Dnes veľa ľudí robí z domu – aké sú možnosti relaxu a trávenia voľného času? Pozrite sa na ne, ak sa rozhodujete kupovať
  • Veľa ľudí je poučených z pandémie a chcú aspoň kúsok záhradky alebo terasu. Zákaz vychádzania veľmi zmenil pohľad na nehnuteľnosti bez balkóna

Myslite na deti

Máte alebo plánujete mať deti? Potom by ste mali určite preskúmať aj to, aké možnosti im vaša vysnívaná lokalita ponúka.

Alebo plánujete nehnuteľnosť prenajímať? Výborne. Pretože k prenájmom sa dosť často zo zčiatku vzťahu utiekajú najmä začínajúce rodiny. Pre ne je jednou z  najdôležitejších vecí práve možnosť umiestnenia dieťaťa v školke či škole. Budú to mať blízko do škôlky či do školy?

Dnes je rovnako dôležité aj to,  aká je úroveň predškolských a školských zariadení. Akú majú miestne školské zariadenia úroveň? A aká je v lokalite ponuka voľnočasových aktivít pre deti?

Preto je dobré, ak si urobíte prieskum pred kúpou nehnuteľnosti. Ak na to nemáte čas a energiu, radi vám aj v tejto oblasti poradíme a pomôžeme.  A odpovieme nielen na otázky, ako si správne vybrať lokalitu vašej nehnuteľnosti, ale aj na to, ako si vybrať napríklad podlahy a obklady do domu… Sledujte nás.

Váš tím VALREA

Comments are disabled.